Večerní rituály, díky nim se vyspíš do krásy

Co můžeme udělat pro dobrý spánek, krásnou pleť i psychickou pohodu?

Nežijeme ve statickém světě, kde by byl každý den úplně stejný, ale přesto si můžeme najít nějaké záchytné body, které nám budou pomáhat v mnoha ohledech. Dalo by se říct, že jsou to naše návyky (někdy se nazývají rutina, kterou ale my ženy umíme povýšit na přínosný rituál).

Každá část této skládačky má svůj smysl. Určitě si každá den čistíte zuby, sprchujete se… Ale řekněme, že chcete ještě přidat něco navíc. Je snadnější, když ke stávajícímu návyku přidáte nějaký nový. A ještě si k tomu vymyslete ten správný záměr. Proč to chci dělat, co mi to přinese, jak se chci cítit…

Chci večer více relaxovat, myslet na sebe, lépe usínat, probouzet se s hezkou pletí… Zní to vlastně hodně banálně.

Co přidáme ke sprchování – důkladně odlíčit a vyčistit pleť, koupit si luxusní sprchový gel, u kterého milujete jeho vůni nebo kávový peeling celého těla. Možná by stálo za to, kdyby jsme si uvědomili, že máme doma teplo, tekoucí teplou vodu, ječící (ale zdravé) děti ve vaně. A jestli se nebudeš cítit jako úplný blázen, tak poděkuj vodě, která postupně odplaví tvé starosti.

 • Čím si zpříjemnit sprchu: olejíček, jemná masáž, hudba, vychutnat si ten pocit…
 • Možná ještě lepší variantou může bát voňavá vana, svíčky, kniha…
 • Můžete pozvat do sprchy partnera
 • Můžete si vzít do sprchy nějaký čistící přípravek a mezitím, co působí na vašem těle kávová peelingová maska, tak během pěti minut vyčistíte celý sprchový kout – nebude vám zima, budete mít uklizeno a kdyby se manžel ptal, co tam tak dlouho děláte, tak přece uklízíte:-)

A co by se dalo přidat k čistění zubů?

 • Zubní nit.
 • Možná pleťová maska:-)
 • Setřít pak umývadlo hadříkem.
 • Dokončit péči o pleť, dát si sérum, krém.

Tak jsme se v koupelně pěkně uvolnily, jsme krásné, máme tam i docela čisto. Jdeme si to provonět do ložnice.

Co si bereme sebou? Chlapa, svíčky nebo relaxační sprej? Obecně doporučuji AROMATERAPII.

Víte, že vůně nám můžou nejlépe vyvolat vzpomínky? Tak si vyrobte vzpomínku pohody… Možností je mnoho, svíčky, difuzéry, různé olejíčky, ale třeba i čaj.

Na Instagramu jsem psala o relaxačním spreji od Puresentiel, jedná se o cílenou aromaterapii, která je zaměřená právě na spánek a relaxaci. Stříká se do prostoru místnosti, případně i na kapesníček, který si položíte na noční stolek a v případě probuzení se uspíte známou a příjemnou uklidňující vůní.

Když je krize – skočte do lékárny, vemte určitě hořčík! Ten se hodí na nervy, zklidnění, ale i na bolest hlavy. A pak existují různé přírodní bylinkové přípravky s mučenkou, meduňkou, kozlíkem, chmelem… (případně melatonin).

Klidná mysl?

Můžete si pustit třeba řízenou meditaci, nějaké příjemné povídací podcasty, jen nějaká lehčí témata. Podobě může fungovat i knížka. Ale to, co si myslím, že moc nefunguje je sledování internetu, zpráv a sociálních sítí. Ale nechám to na vás.

Jde o to, zamyslet se, co mi pomáhá, jak se večer cítím, co mohu změnit. A třeba to bude každý den trochu jiný rituál…

Co víme, ale často neděláme:

 • Večer jíme rozumně.
 • Nesnažte se dohnat pitný režim (raději si hlídejte pití celý den).
 • Alkohol spíš nepomáhá, namažte se raději krémem:-)
 • Pořádně vyvětrat.
 • Tma, ticho (můžou pomoci špunty do uší, klapky na oči…)
 • Jít spát včas (jo i sovy musí spát).
 • Zajistit si pohodlí (pyžamo, matrace, peřiny…).
 • Zaměřte se na vděčnost!!!
 • Smiřte se s tím, že někdy to prostě nepůjde:-)

Vděčnost: ta se hodí vždy a všude!

Určitě je dobré, uvědomit si, co nebo koho mám (dům, rodina, práce, …), co hezkého jsme zažila, co se mi podařilo během dne, co mi udělalo radost. A já radím – napsat si to.

MOZEK VĚŘÍ PŘEDSTAVÁM.  Když si budete přehrávat negativní, vyhrocené nebo těžké situace uplynulého dne, bude to váš mozek brát, jakoby to znovu prožíval. Vyplaví se stresové hormony, nastoupí negativní emoce. Nechte tyto myšlenky odplout. Opravdu zaměřte svou hlavu na ty hezké maličkosti, které se vám během dne staly. Ať už je to úsměv dětí nebo zvládnutý velký projekt v práci, zkuste vymyslet aspoň 3 věci!

A ještě se vracíme k tomu úklidu… Jaká je ve vaší ložnici energie, jak se tam cítíte, jaké je to vaše klidové, relaxační prostředí? Máte tam útulno nebo skladiště náhradního zimního oblečení? Upřímně, to tam mám teď já – ach jo:-) Musím na tom zapracovat. Z jakýmkoliv úklidem, třídění se uvolní i napětí a energie, takže to může být taky dobrý tip pro vaší klidnou mysli a spánek.

Nejsem psycholog ani spánkový odborník a je mi jasné, že existuje milion různých situací a faktorů, které vás ovlivňují. Jen jsem chtěla poukázat na důležitost rituálů (návyků). A taky tak trochu ukázat, jak s těmi návyky pracovat.

Dobrý spánek je výborným elixírem pro vaši pleť i vlasy. Nápomocný vám může být jemný hedvábný povlak na polštář, který vám nezacuchá vlasy, nevcucne vaši skincare (séra a krémy) a nepokrčí vám obličej:-)

Dejte mi vědět, co máte před spaním rádi vy.

Najdete mě na instagramu: https://www.instagram.com/

Také na facebooku: https://www.facebook.com/kosmetickavakci

Jako kosmetička vím, že kosme(ceu)tika umí změnit život. Mám v rukou špičkové produkty, které díky patentované technologii jsou na trhu unikátní. Umím řešit a vyřešit Vaše starosti s pletí i problémy pokožky celého těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.