Uklízím si život

Víte co má společného úklid a péče o pleť?

Když máte dobrý systém a správné přípravky, tak to může být i zábava a hlavně vidíte efekt.

Článek o úklidu, to bude asi pěkná nuda! Ale když vám slíbím nějakou praktickou radu, tak třeba ho hned nezavřete.

Já tady teď vlastně píšu hlavně o tom, co ani moc nezvládám…  (Asi mám v hlavě nějaký dokonalý model uklizeného domu, kterého stejně nejde dosáhnout.) Manžela by asi kleplo, že zrovna já píšu o úklidu. On je v této oblasti puntičkář. Já ani ne.

Tak proč tento článek? Protože úklid – to je velká součást života nás všech. A není to je jen o nějakém uspořádávání věcí a čistotě.

Ale hlavně: uklizený dům, koupelna a šminky – to vše souvisí s vaší krásou a sebevědomím! Jde o to, abyste se cítily dobře, v pohodě a příjemně ve všem co děláte.

Je to problém nebo výzva?

Tohle téma by se dalo pojmout hodně ze široka. Ale já se zaměřím hlavně na koupelnu, kosmetiku a také praktické rady na úklid domácnosti.

Jednou jsem si domů pozvala úklidovou firmu, chtěla jsem si to prostě dopřát a zažít ten pocit, že to nemusím dělat já.  A protože jsem holka ze slušné rodiny a fakt čistotná, tak jsem uklízela 2 dny dopředu, než vůbec uklízečky přijely:-) Tak tohle asi nebude moje cesta, jak vyřešit problém s úklidem.

Raději si udělám z problému výzvu a vyzkouším pár praktických rad, které jsem objevila na internetu.

Nápady, rady, návody…

Existují i různé návody, jak uklízet domácnost. Mě zaujal projekt FLY LADY

Fly Lady je metoda systematického úklidu a údržby domova založená na pravidelné péči. Aktuální úkoly najdete na webu, nebo vám chodí emaily.

Máte přesně napsáno, co a kdy máte dělat, úklid vám denně zabere pár minut a je to takové průběžné udržování všech místností v domě, ale je zde zohledněno také plánování vaření, nákupy, administrativa v domácnosti (pošta, složenky), třídění věcí a oblečení, boj s prokrastinací, atd.

Mrkněte na web: www.terapiedomova.cz

V rámci tohoto systému je připomínán i správný pitný režim, což je také velká výhoda pro naši pleť.

Upřímně, tenhle systém se mi líbí, ale já nejedu podle žádného seznamu. Jen jsem se zde inspirovala a vytáhla jsem si z něj pouze některé rady a praktické tipy. Je jich tam opravdu hodně!

A co mě na tomto projektu ještě velmi zaujalo je tento obrázek:

WAW, to je poselství jako hrom!!!

Mám ráda svou rodinu, starám se o ní.

Mám se ráda – to znamená, že se o sebe starám.

Pečuji o svou pleť, o své zdraví i o prostředí, ve kterém žiju.

Když to dělám sama pro sebe a hlavně proto, abych se cítila lépe, tak mi to všechno pak jde mnohem líp. A taky mám chuť se zlepšovat a pracovat na sobě.

Praktická rada:

Co se mi na Fly Lady líbí, ale mně to teda zatím moc nejde?

Hotspoty:

Hotspoty jsou místa, kde se hromadí věci a nepořádek, jako například papíry, klíče, nabíječka… (rozbitá hračka, pošta, letáky, oblečení, knihy). Taková ta odkládací místa (často třeba jídelní stůl nebo nějaká polička v kuchyni či v předsíni nebo i schody), kde se věci jenom kupí.

V projektu Fly Lady radí, že tato místa máme uklízet 2x denně. Abysme předešly právě tomu hromadění.

Ale POZOR! věnujete tomuto úklidu jen 2 minuty.

A co už jsem se naučila – čistá kuchyně:

Dalším tipem je čistý dřez, linka a sporák každý večer. Pro někoho je to samozřejmost a diví se, proč to píšu. Ale třeba pro mě je to problém a často nechávám úklid kuchyně až na ráno. Jenže to je pak ještě horší, protože ráno není moc času a navíc je určitě lepší, když vstanu do uklizené kuchyně.

Aby naše rána byla přejemná a klidná, tak je určitě dobré, když věnujete úklidu kuchyňské linky, dřezu a sporáku pár minut právě večer. O tom, že ráno dělá den si můžete v přečíst v tomto mém článku.

 

A jdeme do koupelny…

Projděte si kosmetiku, kterou máte v koupelně:

  • Není to staré, prošlé?
  • Je to na Váš typ pleti (vlasů)?
  • Používáte to?
  • Potřebujete to?

Nechce si v koupelně jen věci, které skutečně používáte a jsou pro vás vhodné. Ideálně, když vše máte na jednom místě.

Dodržujte 2x za den čištění a hydrataci své pleti a jednou za měsíc navštivte kosmetický salon.

Ideální je jedna řada kosmetiky na pleť, protože většinou se přípravky vzájemně doplňují. A také je velmi důležité dodržovat základní systém péče o pleť

Co potřebujeme: čištění (mléko, gel nebo jemnou micelární vodu), tonikum, sérum (intenzivní péče), oční krém a hydratační krém (případně ještě enzymatický peeling). Samozřejmě sprcháč, šampon, tělové mléko. Já často volím univerzální přípravky, které lze využít na více účelů v rámci péče o tělo.

Doporučuji poradit se s odborníkem (a není to lékárna ani drogerie), ale kosmetička v kosmetickém salonu…

Nevíte si rady, zavolejte mi nebo napište, a nebo se stavte ke mně na kosmetiku!

Kontakt na mě: petruska-x@seznam.cz, 777253359, Kosmetický salon Hustopeče u Brna

Můj příběh si můžete přečíst tady.

 

Čisté líčení

Součástí péče o pleť i vašeho úklidu jsou čisté štětce a celkově údržba malovátek (prošlé a nepoužívané vyhodit).

A jak udržovat Vaše štětce?

Štětce můžete vyčistit šetrným dětským mýdlem nebo klasickým šamponem. Namočit, jemně promnout mýdlem, opláchnout a položit na okraj stolu nebo skříňky. Dejte pozor, aby se voda nedostala dovnitř štětce, protože by se Vám mohl rozlepit.

Já používám čistící gel Dermo wash (současně tento přípravek používám na čistění pleti, na intimní hygienu i na mytí dětí). Je bez chemie, bez parabenů, minerálních olejů, SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Lauryl Ether Sulfate), barviv a vůní.

Na čištění a dezinfekci štětců mám ještě speciální čistič od firmy Vizart.

 

PRAXE:

Co (a kdo) mi pomáhá:

  • pozvat si návštěvu (pak je hned motivace k úklidu domácnosti)
  • pravidlo dvou minut (popis níže) od Míši z www.magickyzenska.cz
  • manžel (ten můj je pořádný, to je velká výhoda)
  • moje maminka (občas poprosím mou mamku o pomoc s úklidem)
  • úklidová firma (když opravdu nestíháte nebo zdraví nedovolí, dopřejte si to)
  • děti (zapojte je do úklidu, třeba formou hry)

Pravidlo dvou minut – tohle mi hodně usnadnilo život a úklid

Pokud uvidíte něco, co by bylo potřeba udělat (nebo dokončit), zeptejte se sami sebe, jak moc času vám to zabere. Vejdete se do dvou minut? Pak se do toho pusťte.

Praktický příklad. Vysávám doma podlahu a narazím v předsíni na kočárek. Taky by potřeboval vysát. Je plný drobků z rohlíku a taky písku. (,,Já teda rozhodně dítěti rohlík do kočárku dávat nebudu – haha!:-))“

Zapřemýšlím, jestli mi úklid kočárku bude trvat více, než 2 minuty. To určitě ne! Tak jdu do toho a opravdu do dvou minut je uklizený celý kočárek a všechna jeho zákoutí a kapsy.

Tohle pravidlo jde uplatnit téměř na jakoukoliv činnost v domácnosti a pomůže nám to dotahovat úklid, stihnout toho víc a dávat věci na své místo. A ještě se přidá dobrý pocit ze sebe sama.

 

Co je ještě důležité

Zapřemýšlejte, co vám doma třeba vadí, co by se dalo vylepšit, aby vám bylo dobře. Ale žádný stres. Ono je i důležité umět to všechno prostě vypustit a jen tak odpočívat.

Nezapomínejte na maličkosti, dekorace, drobné radosti a květiny… každá žena se pak díky těmto detailům cítí lépe. A právě my ženy vytváříme teplo domova.

         

A pamatujte si, že na prvním místě jste VY!

Starejte se o sebe!

Sledovat na facebooku mě můžete tady.

Na instagramu tady, petruskax.

Jako kosmetička vím, že kosme(ceu)tika umí změnit život. Mám v rukou špičkové produkty, které díky patentované technologii jsou na trhu unikátní. Umím řešit a vyřešit Vaše starosti s pletí i problémy pokožky celého těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.