Sladký příběh z kosmetického salonu

V kosmetickém salonu potkávám zajímavé ženy. Vždy jsem ráda, když mi povídají o svém životě a často mi za tu hodinku péče povypráví celý svůj životní příběh. Každá žena je jinak zajímavá a je pro mě inspirací. Moc ráda poslouchám jejich životní příhody. Sdělují mi své úspěchy i pády, starosti i radosti. Stačí jen poslouchat a vnímat.

Povídám, povídám pohádku…

My ženy máme mnoho společného a naše, často klikaté, životní cesty nás mohou vzájemně obohatit, posílit nebo inspirovat. Některé věci nám do života přichází nečekaně, jindy si jdeme cíleně za svými sny.  Můj příběh najdete tady http://petrachroma.cz/muj-pribeh-2/

Já jsem vystudovala bohemistiku (jazyk český a literatura) a věnuji se dlouhé roky hlavně kosmetice. Ale asi ve mně je tak trochu i duše reportéra,  protože ráda píšu a hlavně vyhledávám a ráda sleduji zajímavé a podnikavé ženy. Zajímá mě, jaká vedla cesta k jejich úspěchu.

A tak jsem si domluvila schůzku i s Míšou Viktorinovou, která v Šitbořicích peče úžasné dezerty a dorty a její firma se jmenuje Ema má dobroty. Míšu sleduji na Facebooku a Instagramu a líbí se mi její práce.

Když jsem nedávno ochutnala její dorty, tak jsem byla naprosto nadšená a unesená jejich chutí. Nic tak dobrého jsem v životě nejedla. Nejen, že jsou dorty krásné a čerstvé, ale ta chuť je prostě božská (a to není reklama, tu Míša nepotřebuje, to je jen můj subjektivní pocit).

Takže když byla příležitost se Míšou sejít (a ochutnat další její sladké i slané koláče a dorty) na akci Křest knihy Gastrokroužek v kavárně Café Dvorek, tak jsem neváhala a vyrazila jsem do Bořetic. Tady jsme si hezky popovídaly a dohodly se, že můžu přijet do Šitbořické provozovny, kde se všechny dezerty pečou a dekorují, a že spolu uděláme malou reportáž.

Kdo je Ema a proč Míša peče dorty?

Ema je pětiletá dcera Míši. Firma ale vznikala ještě před narozením Emy.

Míša studovala obor Užitá malba na Střední škole umění a designu v Brně, potom studovala Maľbu a iné média na Vysoké škole výtvarných umení v Bratislavě a poté obory Vizuální tvorby a Výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě na MU v Brně. Při vysoké škole si doplnila ještě vzdělání v oboru k provozování cukrářské profese na Střední škole gastronomické a hotelové v Praze.

Pečení dezertů byl vždy její koníček a relaxace. Její podnikání vznikalo postupně (při studiu na vysoké škole), když si lidé doporučovali její výborné dorty. V době studií umění ale začala přemýšlet, že by se pečení více věnovala a že zde uplatní i svou uměleckou a kreativní duši.

Cesta za snem

Cesta k současné provozovně byla ale ještě dlouhá. Nejdřív muselo přijít to rozhodnutí, a pak kopec vyřizovaní na úřadech, hygiena, papírování a razítka… to vše trvalo více než rok. Mezitím Míša stihla vystudovat svou uměleckou školu, udělat si dálkově hotelovou školu v Praze a hlavě porodit holčičku Emu, která se narodila o něco dříve, takže Míša ani nestihla závěrečnou zkoušku a dělala ji pak už s měsíčním miminkem.

Teď už je to vtipná historka, o tom, jak Míša doktorům v porodnici vysvětluje, že ještě nemůže rodit, protože jede do Prahy na závěrečnou zkoušku. Ale Emička to zařídila jinak:-)

Tady je vidět, kolik toho žena zvládne, když má svůj sen a jde za ním. S vytrvalostí, energií a odhodláním vznikla krásná rodinná firma Ema má dobroty.

Míše pomáhá její sestra Tereza a velký dík patří i její akční mamince.  A také úžasnému manželovi, který Míšu velmi podporuje a pomohl ji, aby se rozhodla se do toho pustit.

Máte chuť na dortíky?

Kde dezerty od Ema má Dobroty najdete? V kavárně Dvorek v Bořeticích, v čajovém salonu Sonnentor v Čejkovicích, ve Vojkovicích v kavárně Naše Caffe a Rajhradě v Restauraci u Kašny. Kromě dortů a koláčů vyrábí Míša i zmrzlinu (tu najdete v Kyjově v Pražírně).

Další fotky úžasných dobrot najdete na instagramu https://www.instagram.com/ema_ma_dobroty/

 

Kosmetička v akci (a s dortem)

A víte, co má společného kosmetika a dorty? MĚ!

S Míšou jsme se dohodly na další spolupráci, takže její výborné dezerty můžete občas ochutnat i u mě v salonu nebo na mých akcích, které pořádám.

Další akci chystám na 8.6. v Mandlárně v Hustopečích. Můžete si se mnou vyzkoušet kosmeceutiku Larens na vlastní kůži (a zaručuju vám spokojenou a hydratovanou pleť), u toho si dáte mandlovou kávu, dozvíte se nové informace, kosmetické tipy. A hlavně si odpočinete a pobavíte se. Já už se moc těším.

 

 

Jako kosmetička vím, že kosme(ceu)tika umí změnit život. Mám v rukou špičkové produkty, které díky patentované technologii jsou na trhu unikátní. Umím řešit a vyřešit Vaše starosti s pletí i problémy pokožky celého těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.