,,Odlič se, budeš mít vrásky!“ + Tip z optiky

Bloudím po obchodě a něco hledám a říkám si, že by se mi asi hodila nějaké pomoc nebo rada.  A tak jdu a zeptám se. A často tak koupím zajímavé věci a odhalím různé možnosti.  Je určitě dobré se hodně ptát a prozkoumat, co vše Vám může obchod nebo služba nabídnout.

Správné brýle – méně vrásek

Líbí se mi, že se službami je dnes spojený velmi široký servis a osobní péče (a často i kafe). Nedávno jsem si vybírala nové brýle v optice a byla to pro mě opravdu relaxace.

Výběr brýlí nesouvisí jen s vaším zrakem, ale také s péčí o oční okolí. Správný výběr a měření u dioptrických brýlí a také kvalitní sluneční brýle – obojí je důležité, aby nebylo nutné mhouřit  a přivírat oči a tím si dělat zbytečné vrásky.

Zdvižený prst kosmetičky

Když ke mně přijde klientka na kosmetiku, tak děláme docela podrobnou profilace, ptám se jí také na práci, koníčky, ale samozřejmě i zdraví a životní styl. Všechno spolu souvisí a díky těmto informacím je pak moje péče dokonalá. A jsem moc ráda, když se žena více rozpovídá.

Návštěva kosmetiky je pro ženy především relaxace, ale také dobré se ptát a mít oči (a uši) otevřené. Já vám například řeknu, že základem je domácí péče o pleť a také o oční okolí, které potřebuje specifickou péči.

Velmi důležité je šetrné odlíčení, a to opravdu každý večer! Namočte si lehce kosmetický vatový tampon vodou, naneste na něj speciální odličovací přípravek nebo micelární vodu, přiložte a jemně přitlačte na zavřené oko (a řasy), nechte chvilku působit a jemnými tahy od shora dolů oči odličte.

Někdy se mi večer fakt nechce! Ležím v posteli a hlavou mi běží: ,,Odlič se, budeš mít vrásky!“ A tak jdu! 

A pokud se vůbec nelíčíte?

Povrchové čištění pleti se týká každého. Večer je nutné pleť vyčistit (pleťovým mlékem nebo gelem a pleťovou vodou). A to včetně očního okolí. Nezapomeňte pak jemně vklepat na oční okolí správný krém (od 25 let je to pro každou ženu povinnost)!

Revoluce bez skalpelu

Chcete TOP krém na oční okolí a mimické vrásky? Nejúčinnější jsou v tomto směru kosmeceutika, která jsou na pomezí kosmetiky a estetické medicíny a přesně ví jak na vrásky. Velkým objevem v kosmetologii je účinnost a působení peptidů.

 

Líčení s brýlemi a co když na to nevidím?

Pak si můžete pořídit kouzelného pomocníka. Brýle s překlápěcím sklem. Prodávají se různé varianty. Můžete koupit už s přednastavenými dioptriemi nebo si je nechat v optice udělat na míru. Tyto jsou z Optika Optometrie Galerie, za 450 Kč (mají 2 dioptrie).

Líčení se dnes meze nekladou a pod brýle může být klidně výraznější. Jen si pamatujte, že brýle na dálku spíše oko zmenší, takže je lepší, když líčíte světlejšími stíny a oční okolí spíše rozjasníte. Nebojte se ani očních linek nebo výrazné řasenky.

 

Tip z optiky

Jednou jsem si zapomněla na noc vytáhnout kontaktní čočky a poškrábala jsem si rohovku. To se Vám může stát, i když se třeba do oka škrábnete nebo Vám tam vletí písek nebo prach. A protože jsou na rohovce nervová zakončení, tak oko bolí, je pak velmi citlivé, světloplaché a člověk je téměř paralyzován. A co se dá dělat bez očí? Skoro nic.

Zkušený optik mi poradil, dát si do oka novou kontaktní čočku, která rohovku ochrání a hydratuje, ta se pak rychleji zregeneruje. Já jsem to nevěděla, tak jsem si oči zavázala a seděla doma a prostě čekala, než to přejde.

 

Tak se nebojte ptát a rozšiřovat si své obzory, třeba i na kosmetice nebo v optice.

Jako kosmetička vím, že kosme(ceu)tika umí změnit život. Mám v rukou špičkové produkty, které díky patentované technologii jsou na trhu unikátní. Umím řešit a vyřešit Vaše starosti s pletí i problémy pokožky celého těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.