A proč jako běháš?

,,Ale to jako potřebuješ boty na běhání a musíš si hlídat tepovku…. třeba těma chytrýma hodinkama! A proč jako běháš?“

Opravdu to všechno potřebuju? Speciální oblečení, chytrou techniku a měřiče funění? Nebo stačí jen vyrazit? Odhodlat se a prostě vyběhnout se svou leností?

Už delší dobu se snažím nad svým běžným denním pohybem přemýšlet, a když je možnost, tak nějaký pohyb přidám (třeba pobíhám s dětmi na hřišti).

A říkám si, že jako zasloužilá dvoujmatka, která vlastně celý den běhá kolem dětí, přece musím to opravdové běhání zvládnout, ne? (Tak třeba těch 5 km?)

TAK JOOO! Jde se běhat… 

První den běhám s dětmi po polích, druhý den vyběhnu v pantoflích, třetí den běžím s kočárkem (a bez kalhotek – je brzy ráno a nechci chodit do ložnice pro prádlo, ať neprobudím staršího synka).

A to už teď jako sportuju?

Tak si aspoň nainstaluju do mobilu aplikaci. Vyběhnu, sleduju mobil – čas a vzdálenost. Po prvních metrech mi dochází, že to běhání zas taková sranda není. Asi to fakt bude chtít i nějaké tenisky, spodní prádlo a hlavně tréning.

Šnečím během se ploužím asi 15 minut, aplikace neúprosně hlásí, že jsem zdechlina. Žádný cíl si ale nedávám, jen prostě cupitám a modlím se, ať uběhnu aspoň 2 kilometry. 

A nesmějte se. Každý přece musí nějak začít.

A proč to dělám?

  • Disciplína (pokud chci ve svém životě něco změnit, tak potřebuji disciplínu, a prostě udělat něco navíc – ,,pohnout se z místa“).
  • Vypnu hlavu, relaxuju.
  • Dělám to hlavně pro sebe – chci se překonat.
  • Chci do svého života zařadit víc pohybu.
  • Pracuji na svém sebevědomí (sebelásce).

Nejlépe to vystihuje na svém facebooku Mgr. Lucie Mucalová – terapeutka a koučka v oblasti mezilidských vztahů:

Chybí nám vůle něco změnit a disciplína. Také postrádáme zodpovědnost sami za sebe. Hodně lidí má tendenci hledat důvod, a ne způsob: Spíláme osudu, tragickému dětství, smolnému dospívání a nehorázným životním okolnostem.

Lexaurin ani ezoterika to za nás nevyřeší. Zvednout prdel (omlouvám se za ten výraz) a činit. Je to dřina, dělat změny, fuj, vysilující, nechce se, bolí to atd. Nezapomínejme v sobě budovat disciplínu, je velmi důležitá pro jakoukoli životní změnu.

Ať chci poznat partnera, změnit práci, být v něčem úspěšný, naučit se říkat ne, mít se rád….K tomu všemu potřebuji odhodlání a sebedisciplínu. Dělat v životě změny, je jako chodit do posilovny. Občas se nechce, občas to bolí, občas je špatně po těle, i na duši. Ale když je chuť a disciplína, vše se dá.

Disciplína je zdravou součástí sebelásky. Sebeláska v mých očích a mém životě znamená, podívat se pravdě do očí, přestat si něco nalhávat, uvědomit si, co mě zraňuje, co mi ubližuje, co mi nesvědčí, zatnout zuby, zvednout zadek a činit.

Je to vlastně jako péče o pleť – stačí jen pár minut za den. Děláte tak malé krůčky ke změně, ale hlavně velký krok sama k sobě. Vyzkoušejte to taky! Na začátek opravdu stačí jen začít… prostě vyběhnout, detaily doladíte později.

Pokud jsem vás trošku motivovala, tak se můžete podívat na tento Běžecký plán pro úplné začátečníky (na 9 týdnů).

EDIT 2023

S tím běháním to nebylo nikdy moc akční:-) Chodím spíše na procházky, občas kousek běžím… někdy si zacvičím doma nebo na nějakém lehčím cvičení pro ženy nebo zajdu na jógu. 

Pokud se vám článek líbí a pomohl vám, tak budu ráda za zpětnou vazbu a za sdílení.

Na facebooku mě najdete tady: https://www.facebook.com/kosmetickavakci/

Na instagramu mě najdete tady: https://www.instagram.com/petruskax/

Jako kosmetička vím, že kosme(ceu)tika umí změnit život. Mám v rukou špičkové produkty, které díky patentované technologii jsou na trhu unikátní. Umím řešit a vyřešit Vaše starosti s pletí i problémy pokožky celého těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.